„Rowerem na zakupy” – także w Rzeszowie

rowerem na zakupy

„Rowerem na zakupy” to akcja społeczna, której głównym założeniem jest zachęcenie właścicieli obiektów handlowych do poprawy infrastruktury rowerowej przed obiektami handlowymi poprzez postawienie wygodnych i bezpiecznych stojaków rowerowych. 

Dziś bardzo trudno o dobre stojaki rowerowe pod obiektami handlowymi – czasami nawet w ogóle infrastruktura rowerowa nie istnieje. Status quo to niepraktyczne stojaki tzw. „wyrwikółka” – problemem jest postawienie roweru stabilnie, ułatwiona jest także kradzież jednośladu.

Akcja jest odpowiedzią na dynamiczny wzrost liczby rowerzystów, zwłaszcza tych miejskich – którzy na co dzień wykorzystują rower do dojazdów do pracy, na uczelnię czy właśnie na zakupy. Inicjatywa przyczynia się nie tylko do promocji roweru jako środka transportu i nowego stylu miejskiego życia. Stanowi element edukacji dając dobry przykład jak powinna wyglądać dobra infrastruktura. Akcja w zamierzeniach ma także pokazać którzy właściciele centrów handlowych wykazują otwartą postawę do nas, klientów takich sklepów – co zamierzamy mocno podkreślać.

„Rowerem na zakupy” w Rzeszowie to pochodna inicjatywy rowerowej rozpoczętej w Warszawie:
roweremnazakupy.wordpress.com

 W Rzeszowie akcję prowadzi Stowarzyszenie Transportu Zrównoważonego oraz stowarzyszenie rowery.rzeszow.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcja społeczna, Rower i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.